Spája nás spoločný záujem - výcvik psov
Výcvik

 

 

Z každého milého šteniatka raz vyrastie dospelý jedinec, ktorý potrebuje nielen kvalitnú stravu, zdravotnú starostlivosť a prechádzky, ale predovšetkým potrebuje kvalitnú výchovu a výcvik, aby sa mohol stať pre svojho „pánička“  dokonalým „parťákom do koča aj do voza“ a nebol nebezpečným sebe a svojmu okoliu.

 

Ak hľadáte odpoveď na svoju otázku: „Kedy je vhodné začať cvičiť?“ - naša odpoveď je: „Nikdy nie je skoro ani neskoro!“ Základom je nastavenie jasných a spravodlivých pravidiel, ktoré nesmú byť nikdy posúvané. Za týmto však nehľadajte tvrdú ruku a vojenské pravidlá pri zakazovaní neželanej činnosti, ale naopak spôsob ako psovi pozitívne vysvetliť čo smie, alebo má robiť. Hovorí sa tomu prevádzanie na želanú činnosť, ktoré je pre Vášho psa omnoho zruzumiteľnejšie, no predovšetkým to nenaruší váš vzájomný vzťah. 

Najdôležitejším faktorom, ktorý rozhoduje o tom do akej miery môžeme vycvičiť vlastného psa sme my sami a naše vlastnosti. Pes je schopný spoľahlivo rozpoznávať naše myšlienky, nálady, dokáže vnímať náš hlas, pach, mimiku, dotyky, vykonávané pohyby, polohu tela a mnohé iné podnety, medzi ktoré patrí napr. aj naše oblečenie. Pes sa učí predovšetkým na základe úspechov a aj preto počas výcviku kladieme veľký dôraz na budovanie správnej komunikácie psovoda so svojím psom.

 

Výcvik by mal byť pre majiteľa predovšetkým relaxáciou, pohodou a príjemným strávením voľného času a pre psa zábavou, na ktorú sa budú obaja tešiť. Najdôležitejším aspektom vo vzájomnom vzťahu je schopnosť hrať sa a budovať tak vo výcviku pozitívnu motiváciu.

 

Výcvik a metódy upravujeme podľa individuálnych potrieb jednotlivých psov, pretože pes je predovšetkým živý tvor. Každý jeden je jedinečný a podľa toho by sme sa mali k nemu chovať a aj prispôsobovať výcvik jeho povahe. Každý výcvik nastavujeme tak, aby sa predovšetkým nenarušoval vzťah medzi majiteľom a jeho psom.

 

Medzi hlavné zásady nášho výcviku patria:

  • správna metodika a technika výcviku
  • systematickosť tréningov a ich pravidelnosť
  • dôslednosť a náročnosť nie len na psov, ale predovšetkým na ich psovodov (aj na nás samých)
  • dbanie na veľké sebaovládanie a húževnatosť
  • upevňovanie pozitívneho výcviku a vzťahu ku psom

 

Príďte medzi nás a spoznajte seba i svojho psa...

Vyhľadávanie

Kontakt

Kynologický klub DogSport Senec +421 902 692 343